LQW18AN12NG00D
MURATA
MURATA LQW18AN12NG00D
image shown is a representation only
LQW18AN12NG00D
Description: LQW18A 0,012µH 600mA 2% WWT Supplier: MURATA Matchcode: INDC0,012U0603 Rutronik No.: IND8496 Unit Pack: 4000 MOQ: 4000 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
0.012 µH
Mounting
SMD
Design size
0603 Inch
Current rated
600 mA
Tolerance
2 %
Technology
WIREWOUND
R(DC)max.
0.13 Ohm
Test frequency
250 MHz
Design
CERAMIC
Enclosure type
UNSHIELDED
Length
1.6 mm
Width
0.8 mm
Height
0.8 mm
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
SFR
6000 MHz