LQW15AN18NH0ZD
MURATA
MURATA LQW15AN18NH0ZD
image shown is a representation only
LQW15AN18NH0ZD
Description: LQW15A 0,018µH 370mA 3% WWT Supplier: MURATA Matchcode: INDC0,018U0402 Rutronik No.: IND16083 Unit Pack: 10000 MOQ: 10000 Packaging: REEL
Find Alternatives
Inductance
0.018 µH
Current rated
370 mA
Tolerance
3 %
R(DC)max.
0.27 Ohm
Test frequency
250 MHz
Design
ALUMINA
Enclosure type
UNSHIELDED
Length
1 mm
Width
0.6 mm
Height
0.5 mm
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
SFR
4500 MHz