LQW15AN11NJ00D
MURATA
MURATA LQW15AN11NJ00D
image shown is a representation only
LQW15AN11NJ00D
Description: LQW15A 11nH 500mA 5% WWT Supplier: MURATA Matchcode: INDC0,011U0402 Rutronik No.: IND15966 Unit Pack: 10000 MOQ: 10000 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
0.011 µH
Mounting
SMD
Design size
0402 Inch
Current rated
500 mA
Tolerance
5 %
Technology
WIREWOUND
R(DC)max.
0.14 Ohm
Test frequency
100 MHz
Design
ALUMINA
Enclosure type
UNSHIELDED
Length
1 mm
Width
0.6 mm
Height
0.5 mm
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
SFR
5500 MHz