LQP03TNR10J02D
MURATA
LQP03TNR10J02D
Description: LQP03TN 100nH 100mA 5% TFT Supplier: MURATA Matchcode: INDC0,1U0201 Rutronik No.: IND17428 Unit Pack: 15000 MOQ: 15000 Packaging: REEL
Inductance
0.1 µH
Current rated
80 mA
Tolerance
5 %
R(DC)max.
10 Ohm
Test frequency
300 MHz
Design
CERAMIC
Enclosure type
UNSHIELDED
Length
0.6 mm
Width
0.6 mm
Height
0.3 mm
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
SFR
900 MHz