LQP03TN6N2H02D
MURATA
MURATA LQP03TN6N2H02D
image shown is a representation only
LQP03TN6N2H02D
Description: LQP03TN 6,2nH 260mA 3% TFT Supplier: MURATA Matchcode: INDC0,0062U0201 Rutronik No.: IND10668 Unit Pack: 15000 MOQ: 15000 Packaging: REEL
Inductance
6.2 µH
Current rated
260 mA
Tolerance
3 %
Technology
THINFILM
R(DC)typ.
0.75 Ohm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
85 °C
SFR
6000 MHz