LQP03TN18NH02D
MURATA
MURATA LQP03TN18NH02D
image shown is a representation only
LQP03TN18NH02D
Description: LQP03TN 18nH 200mA 3% TFT Supplier: MURATA Matchcode: INDC0,018U0201 Rutronik No.: IND11703 Unit Pack: 15000 MOQ: 15000 Packaging: REEL
Inductance
0.018 µH
Current rated
200 mA
Tolerance
3 %
R(DC)max.
0.8 Ohm
Test frequency
500 MHz
Design
CERAMIC
Enclosure type
UNSHIELDED
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
SFR
2200 MHz