LQP03TN12NH02D
MURATA
MURATA LQP03TN12NH02D
image shown is a representation only
LQP03TN12NH02D
Description: LQP03TN 12nH 250mA 3% TFT Supplier: MURATA Matchcode: INDC0,012U0201 Rutronik No.: IND12944 Unit Pack: 15000 MOQ: 15000 Packaging: REEL
Inductance
0.012 µH
Current rated
250 mA
Tolerance
3 %
R(DC)max.
0.7 Ohm
Test frequency
500 MHz
Design
CERAMIC
Enclosure type
UNSHIELDED
Length
0.6 mm
Width
0.3 mm
Height
0.3 mm
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
SFR
2900 MHz