LQM31PN2R2M00L
MURATA
MURATA LQM31PN2R2M00L
image shown is a representation only
LQM31PN2R2M00L
Description: LQM31PN 2,2uH 900mA 20% MLT Supplier: MURATA Matchcode: INDC2,2U1206 Rutronik No.: IND16873 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 Packaging: REEL
Find Alternatives
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
2.2 µH
Mounting
SMD
Design size
1206 Inch
Current rated
900 mA
Tolerance
20 %
Technology
MULTILAYER
R(DC)typ.
0.19 Ohm
Test frequency
1 MHz
Enclosure type
SHIELDED
Length
3.2 mm
Width
1.6 mm
Height
0.85 mm
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
SFR
40 MHz