LQM2HPN1R0MG0L
MURATA
MURATA LQM2HPN1R0MG0L
image shown is a representation only
LQM2HPN1R0MG0L
Description: LQM2HP 1uH 1600mA 20% MLT Supplier: MURATA Matchcode: INDC1,0U1008 Rutronik No.: IND12941 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 Packaging: REEL
Find Alternatives
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
1 µH
Mounting
SMD
Design size
1008 Inch
Current rated
1600 mA
Tolerance
20 %
Technology
MULTILAYER
R(DC)typ.
0.055 Ohm
R(DC)max.
0.069 Ohm
Test frequency
1 MHz
Design
FERRITE
Enclosure type
SHIELDED
Length
2.5 mm
Width
2 mm
Height
0.9 mm
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
SFR
60 MHz