LQM21PN2R2MC0D
MURATA
MURATA LQM21PN2R2MC0D
image shown is a representation only
LQM21PN2R2MC0D
Description: LQM21PN 2,2uH 600mA 20% MLT Supplier: MURATA Matchcode: INDC2,2U0805 Rutronik No.: IND10472 Unit Pack: 4000 MOQ: 4000 Packaging: REEL
Inductance
2.2 µH
Current rated
600 mA
Tolerance
20 %
Technology
MULTILAYER
R(DC)typ.
0.34 Ohm
Test frequency
10 MHz
SHIELDED
Length
2 mm
Width
1.25 mm
Height
0.85 mm
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
SFR
50 MHz