LQM21NNR33K10D
MURATA
MURATA LQM21NNR33K10D
image shown is a representation only
LQM21NNR33K10D
Inductance
0.33 µH
Current rated
250 mA
Tolerance
10 %
Technology
MULTILAYER
R(DC)max.
0.48 Ohm
Test frequency
25 MHz
Length
2 mm
Width
1.6 mm
Height
0.85 mm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
85 °C
SFR
340 MHz