LQM21NN1R0K10D
MURATA
MURATA LQM21NN1R0K10D
image shown is a representation only
LQM21NN1R0K10D
Inductance
1 µH
Current rated
50 mA
Tolerance
10 %
Technology
MULTILAYER
R(DC)max.
0.4 Ohm
Test frequency
10 MHz
SHIELDED
Length
2 mm
Width
1.25 mm
Height
0.85 mm
T(A)min
-25 °C
T(A)max
85 °C
SFR
107 MHz