LQM21FN4R7M70L
MURATA
MURATA LQM21FN4R7M70L
image shown is a representation only
LQM21FN4R7M70L
Inductance
4.7 µH
Current rated
120 mA
Tolerance
20 %
Technology
MULTILAYER
R(DC)typ.
0.35 Ohm
Test frequency
1 MHz
Length
2 mm
Width
1.25 mm
Height
1.25 mm
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
SFR
25 MHz