LQM21FN100N00L
MURATA
MURATA LQM21FN100N00L
image shown is a representation only
LQM21FN100N00L
Find Alternatives
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
10 µH
Mounting
SMD
Design size
0805 Inch
Current rated
60 mA
Tolerance
30 %
Technology
MULTILAYER
R(DC)typ.
0.5 Ohm
Test frequency
1 MHz
Design
FERRITE
Enclosure type
SHIELDED
Length
2 mm
Width
1.25 mm
Height
1.25 mm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
85 °C
SFR
15 MHz