LQM21DN2R2N00D
MURATA
MURATA LQM21DN2R2N00D
image shown is a representation only
LQM21DN2R2N00D
Find Alternatives
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
2.2 µH
Mounting
SMD
Design size
0805 Inch
Current rated
40 mA
Tolerance
30 %
Technology
MULTILAYER
R(DC)max.
0.17 Ohm
Test frequency
1 MHz
Design
FERRITE
Enclosure type
SHIELDED
Length
2 mm
Width
1.25 mm
Height
0.85 mm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
85 °C
SFR
50 MHz