LQH66SN472M03L
MURATA
MURATA LQH66SN472M03L
image shown is a representation only
LQH66SN472M03L
Description: LQH66SN 4700uH 70mA 20% WWT Supplier: MURATA Matchcode: INDC4700U2525 Rutronik No.: IND6630 Unit Pack: 350 MOQ: 350 Packaging: REEL
Find Alternatives
Inductance
4700 µH
Design size
2525 Inch
Current rated
70 mA
Tolerance
20 %
Technology
WIREWOUND
R(DC)typ.
19.5 Ohm
Test frequency
0.01 MHz
Design
FERRITE
Enclosure type
SHIELDED
Length
6.3 mm
Width
6.3 mm
Height
4.7 mm
T(A)min
-25 °C
T(A)max
80 °C
SFR
0.8 MHz