LQH66SN3R3M03L
MURATA
MURATA LQH66SN3R3M03L
image shown is a representation only
LQH66SN3R3M03L
Description: LQH66SN 3,3uH 2600mA 20% WWT Supplier: MURATA Matchcode: INDC3,3U2525 Rutronik No.: IND15938 Unit Pack: 350 MOQ: 350 Packaging: REEL
Inductance
3.3 µH
Design size
2525 Inch
Current rated
2600 mA
Tolerance
20 %
R(DC)typ.
0.022 Ohm
Test frequency
1 MHz
Design
FERRITE
Enclosure type
SHIELDED
Length
6.3 mm
Width
6.3 mm
Height
4.7 mm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
80 °C
SFR
40 MHz