LQH5BPN220MT0L
MURATA
MURATA LQH5BPN220MT0L
image shown is a representation only
LQH5BPN220MT0L
Description: LQH5BPN 22uH 1400mA 20% WWT Supplier: MURATA Matchcode: INDC22U2020 Rutronik No.: IND12857 Unit Pack: 500 MOQ: 500 Packaging: REEL
Inductance
22 µH
Design size
2020 Inch
Current rated
1050 mA
Tolerance
20 %
Technology
WIREWOUND
Current sat.
1400 mA
R(DC)typ.
0.259 Ohm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
125 °C
SFR
15 MHz