LQH55DN6R8M03L
MURATA
MURATA LQH55DN6R8M03L
image shown is a representation only
LQH55DN6R8M03L
Description: LQH55DN 6,8uH 2000mA 20% WWT Supplier: MURATA Matchcode: INDC6,8U2220 Rutronik No.: IND14306 Unit Pack: 350 MOQ: 350 Packaging: REEL
Inductance
6.8 µH
Current rated
2000 mA
Tolerance
20 %
R(DC)typ.
0.074 Ohm
Test frequency
1 MHz
Length
5.7 mm
Width
5 mm
Height
4.7 mm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
80 °C
SFR
80 MHz
Weight
0.48 g
Series
LQH55DN
Automotive
NO
RoHS Status
RoHS-conform
Packaging
REEL
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
Japan
ABC-Code
B
Supplier Lead time
12 weeks
Request or order:
Please login
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Prices
Alternatives
VISHAY
VISHAY IFDC5050HZER6R8N
IFDC5050HZER6R8N
Passive Components
  • IFDC 6,8uH 8,7A 30% WWT