LQH55DN680M03L
MURATA
MURATA LQH55DN680M03L
image shown is a representation only
LQH55DN680M03L
Description: LQH55DN 68uH 640mA 20% WWT Supplier: MURATA Matchcode: INDC68U2220 Rutronik No.: IND13962 Unit Pack: 350 MOQ: 350 Packaging: REEL
Inductance
68 µH
Current rated
640 mA
Tolerance
20 %
R(DC)typ.
0.67 Ohm
Test frequency
1 MHz
Length
5.7 mm
Width
5 mm
Height
4.7 mm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
80 °C
SFR
7.6 MHz