LQH55DN100M03L
MURATA
MURATA LQH55DN100M03L
image shown is a representation only
LQH55DN100M03L
Description: LQH55DN 10uH 1700mA 20% WWT Supplier: MURATA Matchcode: INDC10U2220 Rutronik No.: IND6533 Unit Pack: 350 MOQ: 350 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
10 µH
Mounting
SMD
Design size
2220 Inch
Current rated
1700 mA
Tolerance
20 %
Technology
WIREWOUND
R(DC)typ.
0.093 Ohm
Test frequency
0.01 MHz
Design
FERRITE
Length
5.7 mm
Width
5 mm
Height
4.7 mm
T(A)min
-25 °C
T(A)max
80 °C
SFR
20 MHz