LQH43PB100M26K
MURATA
LQH43PB100M26K
Description: LQH43PB 10uH 1050mA 20% WWT Supplier: MURATA Matchcode: INDC10U1812 Rutronik No.: IND17741 Unit Pack: 2500 MOQ: 2500 Packaging: REEL
Find Alternatives
Inductance
10 µH
Current rated
1050 mA
Tolerance
20 %
Technology
WIREWOUND
R(DC)typ.
0.147 Ohm
R(DC)max.
0.1764 Ohm
Test frequency
1 MHz
Enclosure type
SHIELDED
Length
4.5 mm
Width
3.2 mm
Height
2.6 mm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
125 °C
SFR
20 MHz