LQH43NN222K03L
MURATA
MURATA LQH43NN222K03L
image shown is a representation only
LQH43NN222K03L
Description: LQH43NN 2200uH 30mA 10% WWT Supplier: MURATA Matchcode: INDC2200U1812 Rutronik No.: IND5852 Unit Pack: 500 MOQ: 500 Packaging: REEL
Find Alternatives
Inductance
2200 µH
Current rated
30 mA
Tolerance
10 %
Technology
WIREWOUND
R(DC)typ.
50 Ohm
Test frequency
0.252 MHz
Enclosure type
UNSHIELDED
Length
4.5 mm
Width
3.2 mm
Height
2.6 mm
T(A)min
-25 °C
T(A)max
85 °C
SFR
1.3 MHz