LQH43MN820K03K
MURATA
MURATA LQH43MN820K03K
image shown is a representation only
LQH43MN820K03K
Description: LQH43MN 82uH 170mA 10% WWT Supplier: MURATA Matchcode: INDC82U1812 Rutronik No.: IND16458 Unit Pack: 2500 MOQ: 2500 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Inductance
82 µH
Current rated
170 mA
Tolerance
10 %
R(DC)max.
2.2 Ohm
Test frequency
1 MHz
Length
4.5 mm
Width
3.2 mm
Height
2.5 mm
T(A)min
-25 °C
T(A)max
85 °C
SFR
7.5 MHz
Quality
35
Series
LQH43MN
Automotive
NO
RoHS Status
RoHS-conform
Packaging
REEL
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
Japan
ABC-Code
B
Supplier Lead time
16 weeks
Request or order:
Please login
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Prices
Alternatives
VISHAY
VISHAY IFDC5050HZER820M
IFDC5050HZER820M
Passive Components
  • IFDC 82uH 2,95A 20% WWT