LQH43MN4R7K03L
MURATA
MURATA LQH43MN4R7K03L
image shown is a representation only
LQH43MN4R7K03L
Description: LQH43MN 4,7uH 500mA 10% WWT Supplier: MURATA Matchcode: INDC4,7U1812 Rutronik No.: IND12919 Unit Pack: 500 MOQ: 500 Packaging: REEL
Inductance
4.7 µH
Current rated
500 mA
Tolerance
10 %
R(DC)max.
0.4 Ohm
Test frequency
1 MHz
Length
4.5 mm
Width
3.2 mm
Height
2.6 mm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
85 °C
SFR
38 MHz