LQH43MN3R3M03L
MURATA
MURATA LQH43MN3R3M03L
image shown is a representation only
LQH43MN3R3M03L
Description: LQH43MN 3,3uH 500mA 20% WWT Supplier: MURATA Matchcode: INDC3,3U1812 Rutronik No.: IND5881 Unit Pack: 500 MOQ: 500 Packaging: REEL
Inductance
3.3 µH
Current rated
500 mA
Tolerance
20 %
R(DC)max.
0.35 Ohm
Test frequency
1 MHz
Design
FERRITE
Enclosure type
UNSHIELDED
Length
4.5 mm
Width
3.2 mm
Height
2.6 mm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
85 °C
SFR
47 MHz