LQH43MN152K03L
MURATA
MURATA LQH43MN152K03L
image shown is a representation only
LQH43MN152K03L
Description: LQH43MN 1500uH 40mA 10% WWT Supplier: MURATA Matchcode: INDC1500U1812 Rutronik No.: IND12624 Unit Pack: 500 MOQ: 500 Packaging: REEL
Inductance
1500 µH
Current rated
40 mA
Tolerance
10 %
R(DC)max.
37 Ohm
Test frequency
0.252 MHz
Length
4.5 mm
Width
3.2 mm
Height
2.6 mm
T(A)min
-25 °C
T(A)max
85 °C
SFR
1.6 MHz