LQH43MN102J03L
MURATA
MURATA LQH43MN102J03L
image shown is a representation only
LQH43MN102J03L
Description: LQH43MN 1000uH 50mA 5% WWT Supplier: MURATA Matchcode: INDC1000U1812 Rutronik No.: IND12268 Unit Pack: 500 MOQ: 500 Packaging: REEL
Inductance
1000 µH
Current rated
50 mA
Tolerance
5 %
R(DC)max.
25 Ohm
Test frequency
0.252 MHz
Length
4.5 mm
Width
3.2 mm
Height
2.6 mm
T(A)min
-25 °C
T(A)max
85 °C
SFR
2 MHz
Quality
40
Series
LQH43MN
Automotive
NO
RoHS Status
RoHS-conform
Packaging
REEL
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
Japan
ABC-Code
B
Supplier Lead time
16 weeks
Request or order:
Please login
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Prices
Alternatives
VISHAY
VISHAY IFDC5050HZER102M
IFDC5050HZER102M
Passive Components
  • IFDC 1000uH 0,9A 20% WWT