LQH43CN2R2M03L
MURATA
MURATA LQH43CN2R2M03L
image shown is a representation only
LQH43CN2R2M03L
Description: LQH43CN 2,2uH 900mA 20% WWT Supplier: MURATA Matchcode: INDC2,2U1812 Rutronik No.: IND7125 Unit Pack: 500 MOQ: 500 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
2.2 µH
Mounting
SMD
Design size
1812 Inch
Current rated
900 mA
Tolerance
20 %
Technology
WIREWOUND
R(DC)max.
0.11 Ohm
Test frequency
1 MHz
Design
FERRITE
Enclosure type
UNSHIELDED
Length
3.6 mm
Width
3.2 mm
Height
4.5 mm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
85 °C
SFR
60 MHz