LQH3NPN2R2MMEL
MURATA
LQH3NPN2R2MMEL
Description: LQH3NPN 2,2uH 1800mA 20% WWT Supplier: MURATA Matchcode: INDC2,2U3030 Rutronik No.: IND18145 Unit Pack: 2000 MOQ: 2000 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Inductance
2.2 µH
Design size
3030 Inch
Current rated
2100 mA
Tolerance
20 %
Technology
WIREWOUND
Current sat.
1800 mA
R(DC)max.
0.078 Ohm
Test frequency
1 MHz
Length
3 mm
Width
3 mm
Height
1.4 mm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
105 °C
SFR
60 MHz