LQH3NPN220MGRL
MURATA
LQH3NPN220MGRL
Description: LQH3NP 22uH 390mA 20% WWT Supplier: MURATA Matchcode: INDC22U20% Rutronik No.: IND19674 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Inductance
22 µH
Current rated
750 mA
Tolerance
20 %
Current sat.
390 mA
R(DC)max.
0.636 Ohm
Test frequency
1 MHz
Length
3 mm
Width
3 mm
Height
0.9 mm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
125 °C
SFR
10 MHz