LQH3NPN100MJRL
MURATA
LQH3NPN100MJRL
Description: LQH3NP 10uH 810mA 20% WWT Supplier: MURATA Matchcode: INDC10U20% Rutronik No.: IND18285 Unit Pack: 2000 MOQ: 2000 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
10 µH
Mounting
SMD
Design size
1212 Inch
Current rated
810 mA
Tolerance
20 %
Technology
WIREWOUND
R(DC)typ.
0.24 Ohm
Test frequency
1 MHz
Design
FERRITE
Enclosure type
SHIELDED
Length
3 mm
Width
3 mm
Height
1.1 mm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
125 °C
SFR
30 MHz