LQH3NPH100MMEL
MURATA
LQH3NPH100MMEL
Description: LQH3NPN 10uH 810mA 20% WWT Supplier: MURATA Matchcode: INDC10U1212 Rutronik No.: IND21445 Unit Pack: 2000 MOQ: 2000 Packaging: REEL
Find Alternatives
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
10 µH
Mounting
SMD
Design size
1212 Inch
Current rated
800 mA
Tolerance
20 %
Technology
WIREWOUND
Current sat.
810 mA
R(DC)typ.
0.19 Ohm
R(DC)max.
0.228 Ohm
Test frequency
1 MHz
Design
FERRITE
Enclosure type
SHIELDED
Length
3 mm
Width
3 mm
Height
1.4 mm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
125 °C
SFR
10 MHz