LQH32PN1R5NN0L
MURATA
MURATA LQH32PN1R5NN0L
image shown is a representation only
LQH32PN1R5NN0L
Description: LQH32PN 1,5uH 1750mA 30% WWT Supplier: MURATA Matchcode: INDC1,5U1210 Rutronik No.: IND12566 Unit Pack: 2000 MOQ: 2000 Packaging: REEL
Inductance
1.5 µH
Current rated
1750 mA
Tolerance
30 %
Technology
WIREWOUND
Current sat.
1750 mA
R(DC)typ.
0.057 Ohm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
125 °C