LQH32PN1R0NN0L
MURATA
MURATA LQH32PN1R0NN0L
image shown is a representation only
LQH32PN1R0NN0L
Description: LQH32PN 1uH 2050mA 30% WWT Supplier: MURATA Matchcode: INDC1,0U1210 Rutronik No.: IND10295 Unit Pack: 2000 MOQ: 2000 Packaging: REEL
Inductance
1 µH
Current rated
2050 mA
Tolerance
30 %
Technology
WIREWOUND
Current sat.
2300 mA
R(DC)typ.
0.045 Ohm
Design
FERRITE
Enclosure type
SHIELDED
T(A)min
-40 °C
T(A)max
85 °C