LQH32PN150MN0L
MURATA
LQH32PN150MN0L
Description: LQH32PN 15uH 600mA 20% WWT Supplier: MURATA Matchcode: INDC15U1210 Rutronik No.: IND19788 Unit Pack: 2000 MOQ: 2000 Packaging: REEL
Inductance
15 µH
Current rated
520 mA
Tolerance
20 %
Technology
WIREWOUND
Current sat.
600 mA
R(DC)max.
0.684 Ohm
Test frequency
1 MHz
Design
FERRITE
Enclosure type
SHIELDED
T(A)min
-40 °C
T(A)max
125 °C
SFR
20 MHz