LQH32CN101K23L
MURATA
MURATA LQH32CN101K23L
image shown is a representation only
LQH32CN101K23L
Description: LQH32CN 100uH 100mA 10% WWT Supplier: MURATA Matchcode: INDC100U1210 Rutronik No.: IND6071 Unit Pack: 2000 MOQ: 2000 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Inductance
100 µH
Current rated
100 mA
Tolerance
10 %
Technology
WIREWOUND
R(DC)typ.
3.5 Ohm
Test frequency
1 MHz
Design
FERRITE
Enclosure type
UNSHIELDED
Length
3.2 mm
Width
2.5 mm
Height
2 mm
T(A)min
-25 °C
T(A)max
85 °C
SFR
10 MHz