LQH2MCN330K02L
MURATA
MURATA LQH2MCN330K02L
image shown is a representation only
LQH2MCN330K02L
Description: LQH2MC 33uH 160mA 10% WWT Supplier: MURATA Matchcode: INDC33U0806 Rutronik No.: IND9936 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 Packaging: REEL
Find Alternatives
Inductance
33 µH
Design size
0806 Inch
Current rated
160 mA
Tolerance
10 %
Technology
WIREWOUND
R(DC)typ.
2.8 Ohm
Test frequency
1 MHz
Length
2 mm
Width
1.6 mm
Height
0.9 mm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
85 °C
SFR
28 MHz
Series
LQH2MC
Automotive
NO
RoHS Status
RoHS-conform
Packaging
REEL
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
Malaysia
ABC-Code
B
Supplier Lead time
12 weeks
Request or order:
Please login
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Prices
Alternatives
VISHAY
VISHAY IFDC5050HZER330M
IFDC5050HZER330M
Passive Components
  • IFDC 33uH 5,1A 20% WWT