LQH2HPN101MGRL
MURATA
LQH2HPN101MGRL
Description: LQH2HP 100uH 210mA 20% WWT Supplier: MURATA Matchcode: INDC100U1008 Rutronik No.: IND17945 Unit Pack: 3000 MOQ: 3000 Packaging: REEL
Find Alternatives
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
100 µH
Mounting
SMD
Design size
1008 Inch
Current rated
150 mA
Tolerance
20 %
Technology
WIREWOUND
Current sat.
210 mA
R(DC)typ.
5.9 Ohm
R(DC)max.
7.08 Ohm
Test frequency
1 MHz
Design
FERRITE
Enclosure type
SHIELDED
Length
2.5 mm
Width
2 mm
Height
0.9 mm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
105 °C
SFR
5 MHz