LQG15WZ56NJ02D
MURATA
LQG15WZ56NJ02D
Description: LQG15WZ 56nH 180mA 5% MLT Supplier: MURATA Matchcode: INDC0,056U0402 Rutronik No.: IND19784 Unit Pack: 10000 MOQ: 10000 Packaging: REEL
Find Alternatives
Inductance
0.056 µH
Current rated
180 mA
Tolerance
5 %
Technology
WIREWOUND
R(DC)max.
1.8 Ohm
Test frequency
100 MHz
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
SFR
1200 MHz