LQG15HZ56NJ02D
MURATA
LQG15HZ56NJ02D
Description: LQG15HZ 56nH 250mA MLT 5% Supplier: MURATA Matchcode: INDC0,056U0402 Rutronik No.: IND19941 Unit Pack: 10000 MOQ: 10000 Packaging: REEL
Find Alternatives
Inductance
0.056 µH
Current rated
250 mA
Tolerance
5 %
R(DC)max.
0.82 Ohm
Test frequency
100 MHz
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
SFR
800 MHz