LQG15HSR22J02D
MURATA
MURATA LQG15HSR22J02D
image shown is a representation only
LQG15HSR22J02D
Description: LQG15HS 0,22uH 120mA 5% MLT Supplier: MURATA Matchcode: INDC0,22U0402 Rutronik No.: IND8778 Unit Pack: 10000 MOQ: 10000 Packaging: REEL
Inductance
0.22 µH
Current rated
120 mA
Tolerance
5 %
R(DC)max.
3.77 Ohm
Test frequency
100 MHz
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
SFR
450 MHz