LQG15HS56NH02D
MURATA
LQG15HS56NH02D
Description: LQG15HS 0,056uH 250mA 3% MLT Supplier: MURATA Matchcode: INDC0,056U0402 Rutronik No.: IND19102 Unit Pack: 10000 MOQ: 10000 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Inductance
0.056 µH
Current rated
250 mA
Tolerance
3 %
R(DC)max.
0.82 Ohm
Test frequency
100 MHz
Design
CERAMIC
Enclosure type
UNSHIELDED
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
SFR
800 MHz