LQG15HN68NJ02D
MURATA
MURATA LQG15HN68NJ02D
image shown is a representation only
LQG15HN68NJ02D
Description: LQG15HN 0,068uH 180mA 5% MLT Supplier: MURATA Matchcode: INDC0,068U0402 Rutronik No.: IND10329 Unit Pack: 10000 MOQ: 10000 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Inductance
0.068 µH
Current rated
200 mA
Tolerance
5 %
R(DC)max.
1.25 Ohm
Test frequency
100 MHz
Design
CERAMIC
Enclosure type
UNSHIELDED
Length
1 mm
Width
0.5 mm
Height
0.5 mm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
85 °C
SFR
800 MHz