LQG15HH27NG02D
MURATA
LQG15HH27NG02D
Description: LQG15HH 27nH 350mA 2% MLT Supplier: MURATA Matchcode: INDC0,027U0402 Rutronik No.: IND17955 Unit Pack: 10000 MOQ: 10000 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
0,027 µH
Mounting
SMD
Design size
0402 Inch
Current rated
350 mA
Tolerance
2 %
Technology
MULTILAYER
R(DC)max.
0,46 Ohm
Test frequency
100 MHz
Design
CERAMIC
Length
1 mm
Width
0,5 mm
Height
0,5 mm
T(A)min
-55 °C
T(A)max
125 °C
SFR
1700 MHz