GRT188C71E225KE13J
MURATA
MURATA GRT188C71E225KE13J
image shown is a representation only
GRT188C71E225KE13J
Description: KC 2,2µF 0603 10% 25V X7S AECQ Supplier: MURATA Matchcode: KC2,2U0603X7S025KAECQ Rutronik No.: KKA1818 Unit Pack: 10000 MOQ: 20000 package: 0603 Packaging: REEL PAP
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
2,2µ F
Case size
0603
Dielectric
X7S
V(N)
25 V
Tolerance
10%
Product status
PRODUCTION
Design / type
STANDARD
Purpose of use
ENTERTAINM
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+125 °C
Bendingstrength
1 mm
Termination
NISN
Length
1.6 mm
Diameter/width
0.8 mm
Height
0.8 mm
Tape type
13 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
4 mm