GRM43DR72E224KW01L
MURATA
MURATA GRM43DR72E224KW01L
image shown is a representation only
GRM43DR72E224KW01L
Description: KC 220nF 1812 10% 250V X7R Supplier: MURATA Matchcode: KC220N1812X7R250K NORM Rutronik No.: KKK19854 Unit Pack: 1000 MOQ: 1000 package: 1812 Packaging: REEL BLI
Find Alternatives Datasheet
C(N)
220n F
V(N)
250 V
Case size
1812
Tolerance
10%
Product status
PRODUCTION
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+125 °C
Bendingstrength
1 mm
Length
4.5 mm
Diameter/width
3.2 mm
Height
2 mm
Tape type
7 inch
Tape width
12 mm
Tape pitch
8 mm
Packaging
REEL BLI
Package
1812
Japan
ABC-Code
B
Prices
Alternatives
YAGEO
YAGEO CC1812KKX7R9BB224
CC1812KKX7R9BB224
Passive Components
  • KC 220nF 1812 10% 50V X7R