GRM32ER7YA106KA12L
MURATA
MURATA GRM32ER7YA106KA12L
image shown is a representation only
GRM32ER7YA106KA12L
Description: KC 10µF 1210 10% 35V X7R Supplier: MURATA Matchcode: KC10U1210X7R035K NORM Rutronik No.: KKS3347 Unit Pack: 1000 MOQ: 1000 package: 1210 Packaging: REEL BLI
C(N)
10µ F
Case size
1210
Dielectric
X7R
V(N)
35 V
Tolerance
10%
Product status
NRND
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+125 °C
Bendingstrength
1 mm
Length
3.2 mm
Diameter/width
2.5 mm
Height
2.5 mm
Tape type
7 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
4 mm