GRM32ER61C226KE20L
MURATA
MURATA GRM32ER61C226KE20L
image shown is a representation only
GRM32ER61C226KE20L
Description: KC 22µF 1210 10% 16V X5R Supplier: MURATA Matchcode: KC22U1210X5R016K NORM Rutronik No.: KKK14966 Unit Pack: 1000 MOQ: 3000 package: 1210 Packaging: REEL BLI
C(N)
22µ F
Case size
1210
Dielectric
X5R
V(N)
16 V
Tolerance
10%
Product status
NRND
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+85 °C
Bendingstrength
1 mm
Length
3.2 mm
Diameter/width
2.5 mm
Height
2.5 mm
Tape type
7 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
4 mm