GRM31C5C1H683JA01L
MURATA
MURATA GRM31C5C1H683JA01L
image shown is a representation only
GRM31C5C1H683JA01L
Description: KC 68nF 1206 5% 50V NP0 Supplier: MURATA Matchcode: KC68N1206NP0050J NORM Rutronik No.: KKK27024 Unit Pack: 2000 MOQ: 2000 package: 1206 Packaging: REEL BLI
Find Alternatives
C(N)
68n F
V(N)
50 V
Tolerance
5%
Dielectric
NP0
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+125 °C
Bendingstrength
1 mm
Length
3.2 mm
Diameter/width
1.6 mm
Height
1.6 mm
Tape type
7 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
4 mm
Packaging
REEL BLI
Automotive
NO
RoHS Status
RoHS-conform
Package
1206
Style
CHIP
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
Japan
ABC-Code
B
Supplier Lead time
19 weeks
Request or order:
Please login
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Prices
Alternatives
MURATA
MURATA GRM31MR72A683KA01L
GRM31MR72A683KA01L
Passive Components
  • KC 68nF 1206 10% 100V X7R